Co se děje v ZŠ a MŠ Měník

9. března AQC
16.března 10. lekce

Lyžařský výcvik

Také letos se chystáme na lyžařský výcvik v termínu od pondělí 9.3.2020 do pátku 13.3.2020.  Ubytování máme zajištěné v rodinném penzionu Vápenka (http://www.penzionvapenka.cz/) v osadě Horní Albeřice v Horním Maršově. Bližší informace k organizaci se včas dozvíte od svých třídních učitelů.

Etiketa stolování

Dnes se žáci všech ročníků naučili spolu s Mgr. Radkou Drobnou, jak se mají chovat u stolu (nejen v restauraci, ale třeba i ve školní jídelně nebo doma). Zopakovali si, jak se správně drží příbor a jak se s ním manipuluje. Dozvěděli se, kdy je vhodné použít ubrousek, naučili se ho svátečně poskládat. Zábavná a hlavně praktická forma všechny moc bavila.

Vyjádření k plánované stávce

Ve středu  6.listopadu 2019 bude výuka na naší škole probíhat beze změn. Současná situace ve školství  není zcela v pořádku, se spoustou stávkových požadavků souhlasíme, ale výuku nerušíme.

Halloween 2019

Vítání občánků

V sobotu 26.10. 2019 byli v Bydžovské Lhotce slavnostně uvedeni do života novorození občánci. Tuto slavnostní událost zpříjemnili svým vystoupením žáci naší školy  - Míša Kuřátník, Kuba Sirůček, Míša Vojtěchová, Terka Grusmanová a Iva Obešlová. Všem děkujeme za krásné básně a písně na téma mateřská láska. Poděkování patří paní učitelce Mgr.Michaele Dzurindákové, která s žáky vystoupení připravila.

Pečeme štrůdl

Děti tento týden probírají ovoce. Z přinesených jablíček si vyrábí
štrůdl a ovocný salát na svačinku.

Předškoláci ve škole

1 2 3 4 5 6 ... 17 >