Aktuality

Co se děje v ZŠ a MŠ Měník


Adventní spaní prvňáčků ve škole

Adventní spaní prvňáčků ve škole

Konečně jsme se dočkali, slibované adventní spaní ve škole se stalo skutečností.  Navečer jsme se sešli ve slavnostně vyzdobené škole. Hned na chodbě nás ovanula vůně smažených řízků. A se slovy: ,,Mňam, mňam řízkýýýýý,…“ jsme vyrazili nejdříve do druhého patra, kde nám rodiče pomohli s přípravou našeho ,,nocležení“ ve školní družině.  

          Potom už nás čekala příprava na večeři – klasika, která se nikdy nepřejí – kuřecí řízek
s bramborem. Rautové stoly se prohýbaly pod dobrotami, které nám přinesli rodiče – slané maličkosti, křupky, tyčky, domácí cukroví a ovoce. Před usednutím ke slavnostně nazdobenému stolu jsme si zazpívali několik koled, připomněli si nejznámější tradice a zvyky, které se v našich rodinách dodržují. Moc nám chutnalo. 

          Po večeři jsme si každý rozkrojil jablíčko a všichni jsme tam měli hvězdičku. Zkusili jsme si nechat plout svou lodičku ze skořápky a nakonec jsme si užili hrníčkové věštění. To nejočekávanější nás ale stále ještě čekalo. Museli jsem si počkat na tři andělská zazvonění a pak už jsme vyběhli ke stromečku,pod kterým  byly dárky. Napětí a očekávání v této chvíli by se dalo krájet. Každý pod stromečkem objevil dárek, který si tajně přál. Takže radost všech byla nesmírná. Čas a zábava s novou hračkou tak rychle utekla, že se nám nechtělo ani věřit, že už musíme jít spát. 

          Čekala nás hygiena, večerní písnička a vánoční pohádka z knihy Vánoce pro Kočku – Proč se Ježíšek narodil v noci. U té někteří ihned usnuli, někteří vydrželi až do konce a někteří se vrtěli ještě hodně dlouho:-) A právě ti už byli ráno nejdřív vzhůru. Asi se nemohli dočkat, až si zase budou moct hrát s novou hračkou.

          Děkujeme Ježíškovi, za krásné dárky, rodičům za podporu a dobroty  a kuchařce Marušce, že nám připravila výbornou večeři.

<< Zpět na předchozí stránku